Zasady bycia człowiekiem
7 sierpnia 2010
Pióreczka wyprawa na księżyc.
13 sierpnia 2010

10 Sekretów sukcesu według Anthony’ego Robbinsa

Autorem artykułu jest Teresa Nowicka
Przez ostatnie 30 lat Anthony Robbins niezmiennie z pasją poszukiwał odpowiedzi na pytania takie jak „Co kształtuje ludzkie zachowanie? I w jaki sposób możemy tworzyć długotrwale zmiany w sobie i innych?”

1. Twój potencjał jest określony (lub ograniczony) twoją wiarą w siebie.

Proste przesłanie brzmi: Jeśli wierzysz wystarczająco mocno w siebie możesz osiągnąć wszystko.
Jedyną rzeczą, która powstrzymuje cię od osiągnięcia tego, co chcesz osiągnąć jest historia, którą ciągle sobie opowiadasz .

2. Większość ludzi wątpi w siebie jeśli chodzi o uniwersalne tematy.

Zapytaj kogokolwiek, a większość ludzi przyzna, że brakuje im pewności siebie w pewnych obszarach życia. Zazwyczaj dotyczą one uniwersalnych tematów, takich jak wiek, płeć, religia, bariery kulturowe i językowe.
Powszechne wątpliwości wyrażają się w słowach: „Nie jestem wystarczająco dobry”, „Jestem leniwy”, „Nikt mnie nie kocha” etc.

3. Możesz nauczyć się mechanizmów, które wyeliminują twoje wątpliwości.

Robbins nazywa je „zanurzeniem”, kiedy zrywasz ze starymi schematami i budujesz nowe poprzez powtarzanie. „Postęp nigdy nie przychodzi sam”.

4. Nasze przekonania oddziaływują na wielu poziomach.

Według Robbinsa trzy rzeczy kształtują naszą wiarę w siebie. Są to nasze schematy fizjologiczne, umiejętność skupienia (koncentracja), oraz język lub inaczej znaczenie. „Twoja energia kieruje się w stronę tych rzeczy, na których się koncentrujesz”.

5. Nasze wartości i przekonania kształtują nasze działania.

Robbins jest przekonany, że możesz „przezwyciężyć wszystko, co powstrzymuje cię od podjęcia działania”.

Chodzenie po rozżarzonych węglach nagimi stopami jest fizyczną metafora, której używa na swoich seminariach („Unleash the Power Within”), by udowodnić sceptykom prawdziwość tego stwierdzenia.

Wyeliminowanie negatywnych przekonań na temat siebie i powzięcie zmasowanych działań są kluczem do sukcesu.

6. Aby stworzyć pozytywne rezultaty musisz podjąć zmasowane działania.

Musisz wiedzieć jakie wyniki chcesz osiągnąć (czy inaczej znać swoje cele) i dlaczego osiągnięcie ich jest koniecznością.
Wielu ludzi mimo, że zna swoje cele, nie idzie dalej. Zwlekają, zniechęcają się i znajdują wiele powodów lub wymówek, aby nie działać.
Robbins wierzy, że „postęp nie przychodzi sam” oraz że „działanie jest siłą”. Zdecyduj się działać, nawet jeśli miałoby być to działanie w złym kierunku. „Nie ma mowy o porażce jeśli nauczyłeś się czegoś”.

7. Dopasowanie i odzwierciedlanie tworzą więzi, zaufanie i empatię.

Robbins pokazuje w jaki sposób proces „dopasowywania i odzwierciedlania”, niewerbalna komunikacja i mowa ciała mogą być silnym sposobem nawiązywania więzi z innymi ludźmi.

Porozumienie tworzysz poprzez przyjęcie mowy ciała osoby, z którą się komunikujesz. „Porozumienie jest siłą” , a „całkowite porozumienie jest tworzone poprzez poczucie wspólnoty”.

8. Wszystko jest możliwe jeśli skupiasz się na pasji i celu.

Robbins wierzy, że ”aby mieć nadzwyczajną jakość życia potrzebujesz dwóch rzeczy:
1. zdolności do przeobrażania swoich wyobrażeń w rzeczywistość (the science of achievements)
2. zdolności cieszenia się każdym momentem tego procesu (the art of fulfilment).

„Sukces bez spełnienia jest porażką”. Znajdź swoją pasję i cel w życiu.

9. Modeluj siebie na wzór innych ludzi, którzy osiągnęli to, co ty chcesz osiągnąć.

Uczenie się od innych, którzy są najlepsi w twojej dziedzinie, jest najszybszą drogą do osiągnięcia sukcesu.

10. Sukces jest zbudowany na zdrowiu, pełnym energii ciele, sercu i umyśle.

Na twoje zdrowie ma wpływ styl twojego życia. Troszcz się o swoje ciało, ponieważ ostatecznie to ono jest twoim najważniejszym aktywem.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl