Jestem …
23 lipca 2010

7 składników szczęśliwego życia

7 składników szczęśliwego życia

Autorem artykułu jest Alicja Poznańska
Zrozumienie, Siła, Odporność, Celowość, Skuteczność, Autorytet, Radość – to składniki udanego życia.
Udanego, czyli najwspanialszego, jakie możesz sobie wyobrazić.
Jeśli myślisz, że to możliwe, by mieć takie życie, to zachęcam do dalszej lektury.

Siedem wymienionych na wstępnie składników to 7 Ogniw Systemu TeTa. Systemu, który został opracowany przez Tadeusza Niwińskiego.

7 składników

Dlaczego są ważne i w jaki sposób wpływają na jakość życia?

Zrozumienie – im więcej potrafisz zrozumieć, tym bardziej świadomie działasz. Świadomie, czyli zdając sobie sprawę z konsekwencji tego, co robisz oraz z rezultatów jakie możesz osiągnąć stosując określone strategie, środki i metody.

To, co przede wszystkim warto zrozumieć, to sposób w jaki funkcjonujesz. Im więcej informacji zbierzesz o sobie, tym bardziej trafne mogą być Twoje wybory.

Siła – nie tylko fizyczna ale i psychiczna pozwala działać z większym impetem. Osoby silne – mające zdrowo rozwinięte poczucie własnej wartości oraz dobrą kondycję fizyczną mogą dużo więcej zdziałać niż te słabe, zalęknione, przerażone życiem i swoimi możliwościami (polecam mój artykuł na temat poczucia własnej wartości).

Odporność
– chroni nas przed złymi wpływami, szkodliwym oddziaływaniem – jak choćby truciznami dzisiejszych czasów – manipulacją poczuciem winy i bezinteresownie złośliwą krytyką . Pozwala łatwiej znosić porażki, radzić sobie z wyzwaniami.

Celowość – ukierunkowuje działania, pozwala utrzymać się „na właściwym torze”. Żyjąc celowo, dajesz sobie szansę na prowadzenie takiego życia, o jakim marzysz.

Skuteczność – pozwala osiągać swoje cele w sposób jak najbardziej optymalny, właściwy do danego kontekstu i sytuacji.

Autorytet – podnosi skuteczność, nadaje działaniom głębszego sensu i szerszego wymiaru.

Radość – czyni codzienność piękniejszą, bardziej kolorową i przystępną.

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem tych składników do swojego życia (lub wzbogacenia go o te brakujące) zachęcam do skorzystania z jednego z warsztatów TeTa, prowadzonych przez samego Twórcę Systemu.

Pozdrawiam,

Alicja Poznańska

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl