Trudne pytania
6 maja 2016
Ważny dzień
13 maja 2016

Dawno, dawno (dokładnie 7 lat) temu… Za górami, za lasami, za siedmioma morzami (a konkretnie w Milanówku)… W późnych godzinach wieczornych, przy pięknym, zachodzącym, majowym słońcu… W zakamarku swojego pokoju… Dobry Tata uruchomił swoją stronę internetową…

Jak się zapewne zorientowałeś nie jest to kolejna bajka dla dzieci. Zamierzam dokonać tu bardzo krótkiej oceny minionych siedmiu lat.

Właśnie tak… DobryTata.waw.pl obchodzi dzisiaj siódmą rocznicę istnienia. Tyle czasu jesteśmy już razem. W tym czasie sporo się działo. Miewaliśmy wzloty i upadki, lepsze i gorsze okresy… Po prostu, życie.

Blog Dobrego Taty ulegał pewnym zmianom. Startowaliśmy z radami dla rodziców i zasadami sukcesu. Z czasem zaczęły pojawiać się również bajki dla naszych pociech, które obecnie zdominowały tę stronę.

Był to również okres mniejszych i większych sukcesów. Udało się wydać dwie książki z bajkami Dobrego Taty, zatytułowane „Bajki z sukcesem w tle” i „Bajki z sukcesem w tle Tom 2”, o czym niejednokrotnie informowałem.

Świat się zmienia, więc strona internetowa również powinna się zmieniać. I… No właśnie, kilka dni temu strona Dobrego Taty uległa totalnej metamorfozie. Wszystkie strony i podstrony zostały zaktualizowane i zyskały zupełnie nową jakość (odzyskały blask). Myślę, że obecnie strona jest bardziej przejrzysta i łatwiej się po niej poruszać. Ciekawy jestem również Twojej opinii na jej temat (zostaw swój komentarz, abym mógł poprawić funkcjonalność strony).

Cieszę się, że tak długo udało się utrzymać stronę DobryTata.waw.pl ciągle funkcjonującą. Być może nie jedna osoba dawno by się poddała. Jednakże przypomnę motto przewodnie Dobrego Taty:

„Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każda kolejna próba zakończona niepowodzeniem stanowi krok naprzód”

Thomas Edison

Być może to co tu piszę to zwykły truizm, jednakże: bycie rodzicem to niekończące się zmagania. Wiąże się to z ciągłym rozwojem, ciągłymi staraniami i wysiłkiem. Jeśli zatrzymamy się choćby na chwilę, jeśli zwątpimy i zaprzestaniemy starań, wkrótce zaczniemy się cofać i zaprzepaścimy cały włożony wcześniej trud. Zastanów się, czy tego właśnie chcesz? Czy na pewno zamierzasz poddać się w połowie drogi?

Moja odpowiedź zawsze brzmi NIE. Dobry Tata tak łatwo się nie poddaje. Moja droga do stawania się lepszym rodzicem trwa nadal. I obiecuję Ci, że nadal będę rozwijał zarówno siebie, jak i swoją stronę. Wciąż będą pojawiały się nowe opowieści dla Twojego dziecka oraz aktualności. Wkrótce zamierzam również wznowić cykl artykułów z radami dla rodziców. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Z okazji 7 rocznicy, życzę Tobie, Twoim pociechom, a także sobie, abyśmy wszyscy odnosili coraz bardziej spektakularne sukcesy i aby każdy taki sukces sprawiał, że świat wokół nas staje się choć odrobinę lepszy.

Pozdrawiam gorąco,

Dobry Tata (Sławomir Żbikowski)