Podsumowanie wakacji
Inspiracja
14 września 2009

Ale jazda

ale jazda

Ostatnio mam poczucie chronicznego braku czasu. Mimo to miałem okazję obejrzeć film godny polecenia. Nie jest to dzieło wybitne, lub takie, które powali Cię z nóg. Jednak, oglądając go można w przyjemnym klimacie spędzić blisko dwie godziny.

Filmem, o którym piszę jest „Ale jazda. Spotkanie na drodze”  (Interstate 60). Jego twórcą jest Bob Gale, który jest również odpowiedzialny za wszystkie części „Powrotu do przyszłości”.

Film opowiada o 22-letnim Nealu. Jest on synem zamożnego prawnika. Ojciec chciałby, aby jego syn studiował prawo. Jednak Neal marzy o karierze malarskiej.  Jego życie ulega całkowitej przemianie w dniu swoich urodzin. Tego dnia na jego drodze życiowej pojawia się O.W.Grant – tajemniczy mężczyzna, który może spełnić jedno życzenie każdego człowieka. W wyniku tego spotkania Neal wyrusza w niesamowitą podróż. Ma dostarczyć przesyłkę do nieistniejącego miasta. Żeby tam dotrzeć przemierza kraj drogą, której nie ma na mapie. Jest to podróż w nieznane. Na swojej drodze Neal spotyka ciekawe postacie, dzięki którym zaczyna rozumieć, co jest dla niego ważne.

Niby przyjemna komedia w amerykańskim stylu, jednak  można wyciągnąć sporo głębszych wniosków. Zadać pytania: Czy wiem czego chcę od życia? Jakie są moje marzenia? I czy to o czym mażę jest naprawdę istotne?

Polecam ten film każdemu, jako przerywnik, pomagający odsapnąć po ciężkim dniu pracy.

Życzę miłego oglądania.

Pozdrawiam gorąco – Sławek