Być Rodzicem
Proś! Proś! Proś!
11 maja 2011

Mamy już dwa lata

Witaj.

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień. Dokładnie dwa lata temu 10 maja 2009 roku na blogu DobryTata.waw.pl pojawił się pierwszy wpis zatytułowany „Zmiany na lepsze”. Wiele się od tamtej pory wydarzyło, wiele się dokonało i wiele zmieniło. I bez wahania mogę napisać, że były to zmiany na lepsze. Blog ma już ponad 300 wpisów. Od ponad roku wpisy te są zamieszczane w odpowiednim porządku:

• W poniedziałki pojawiają się wpisy dotyczące moich przemyśleń i rozwiązań trudnych spraw. Są to wpisy na różne tematy związane głównie z wychowywaniem dzieci, samorozwojem, polecanymi książkami, filmami, czy ciekawymi wydarzeniami. Czasem są to informacje o kolejnych akcjach promocyjnych.
  • We środy przez jakiś czas zamieszczane były artykuły innych autorów traktujące o wychowaniu dzieci lub z zakresu samorozwoju. Obecnie we środy zamieszczane są wpisy mojego autorstwa stanowiące cykl „Zasady Canfielda”. Cykl ten jest inspirowany książką Jacka Canfielda pod tym właśni tytułem.
  • W piątki pojawiają się bajki mojego autorstwa
  • W soboty znajdziesz inspirujące opowiadania, historie, zdjęcia, filmy itp.
  • W pozostałe dni pojawiają się wpisy związane z różnego rodzaju promocjami i akcjami medialnymi.

W ciągu ostatniego roku przeprowadziłem kilka ciekawych akcji. Pierwszą z nich była akcja zatytułowana „Bajkopisarze”. Akcja ta rozpoczęła się w połowie września i trwała do końca listopada. Czytelnicy bloga mieli możliwość przesłać do mnie swoje bajki i opublikować je w e-booku dla dzieci. Finał akcji miał miejsce tuż przed Bożym Narodzeniem. Od 23 grudnia można ściągnąć darmowy e-book zatytułowany „Cudowny świat bajek”. Był to wspaniały prezent dla naszych pociech.

Kolejną ciekawą inicjatywą było stworzenie Księgarni Dobrego Taty. Zawsze było to moim marzeniem. Przez długi okres czasu nie byłem w stanie sprostać temu wyzwaniu. Dopiero jednak w marcu tego roku udało mi się wrócić do tego pomysłu i go zrealizować. W księgarni tej znajdziecie książki związane z samorozwojem, wychowywaniem dzieci oraz przeznaczone dla dzieci. Zapraszam do zakupów i życzę przyjemnej lektury.

Obecnie trwa akcja związana ze zbieraniem Waszych opinii w sprawie problemów z jakimi spotykają się współcześni rodzice. Nadal trwa zbierane głosów w „Ankiecie dla Rodziców”.

Ponadto wczoraj na blogu pojawił się pierwszy darmowy kurs mojego autorstwa. Kurs ten zatytułowany jest „Być rodzicem” i jak sama nazwa sugeruje jest skierowany do wszystkich rodziców. Jeśli jesteś rodzicem, lub wkrótce nim zostaniesz to kurs ten jest dla Ciebie.

Blog DobryTata.waw.pl żyje funkcjonuje zdobywa coraz więcej czytelników. Dzieje się tak również za sprawą portali społecznościowych – od początku roku blog obecny jest na facebooku.

Kiedy dwa lata temu pisałem swój pierwszy tekst miałem jedynie mgliste wyobrażenie na temat tego co chciałbym osiągnąć. Rezultaty pokazały, że był to dobry krok. Przez te dwa lata pomogłem wielu osobom, a przy okazji także i sobie. Prawdą jest, że pomagając innym sam również dochodzisz do coraz lepszych rezultatów.

Cieszę się, że ze mną jesteś, że czytasz te słowa. Jeśli chcesz się ze mną podzielić jakimiś uwagami na temat bloga, śmiało – napisz do mnie wiadomość (skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz na maila szbikus@o2.pl). Możesz również zostawić swoją wiadomość w postaci komentarza do artykułu. Z góry dziękuję za każdą informację zwrotną, jaką od Ciebie dostanę. To dzięki takim wiadomościom wiem, że to co robię pisząc bloga ma sens.

Pozdrawiam Cię i życzę wielu sukcesów.

Sławomir Żbikowski