Jak zaskoczyć Świętego Mikołaja
Początki
5 stycznia 2011

Postanowienia noworoczne

Witam.

Nastał Nowy Rok. Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się wielobarwnymi rozbłyskami fajerwerków rozjaśniających nasz niebo, wiwatowaliśmy, składaliśmy sobie życzenia. Cieszyliśmy się z nadejścia Nowego i odejścia Starego Roku. Bawiliśmy się, śmialiśmy i radowaliśmy.

A teraz pora na powrót do normalnej rzeczywistości. Pora na codzienne wstawanie, na pracę, na to co robiliśmy dotychczas. A może również na pewne zmiany.

Ludzie często robią postanowienia noworoczne. Czy i ty należysz do tej grupy? Ja przez wiele lat robiłem sobie noworoczne postanowienia, jednak ostatnio zaniechałem tej praktyki. Często zdarzało się, że czekałem z postanowieniem kilka tygodni, aż do zakończenia roku, a w tym czasie już pojawiały się w głowie opcje za tym, aby tego nie robić. W ten sposób zdarzało się, że postanowienie nie miało szans na realizacje już w chwili rozpoczęcia. Stąd zmiana mojego podejścia. Teraz staram się wprowadzać swoje „Noworoczne postanowienia” od razu. Nie na przełomie starego i nowego roku, nie od niedzieli, nie od jutra, ale od dzisiaj, od teraz. I nie ma znaczenia czy jest to styczeń, czy środek lata. Zawsze można rozpocząć zmienianie swojego życia, swoich przyzwyczajeń. Każdy dzień jest odpowiedni, aby pozbyć się jakichś ograniczeń, aby się rozwijać.

Jednym z takich ograniczeń w moim przypadku, było sceptyczne podejście do „nowości”, zwłaszcza tych w dziedzinie IT. Stąd właśnie moje obawy, gdy, zaczynałem prowadzenie bloga – a jednak się udało. Nie przeczę, że wiele zawdzięczam swoim przyjaciołom, którzy udzielili mi wielu cennych wskazówek i na samym początku prowadzili za rękę, a i nadal mnie wspierają w trudnych chwilach, za co jestem im bardzo wdzięczny. Stąd też moje sceptyczne podejście do portali społecznościowych, takich jak nasza klasa, czy facebook. Jednak i do nich się ostatnio przekonałem i zacząłem dostrzegać ich potencjał. I dlatego właśnie od sylwestra (co za przypadek 😉 ), pojawiła się na facebooku strona DobryTata.waw.pl. Od tej pory wystarczy jedno klikniecie myszki aby stać się fanem tej strony. Zapraszam bardzo serdecznie.

Pozdrawiam

Slawomir Żbikowski