W jaki sposób wykorzystujesz swoje 2 godziny?
18 kwietnia 2011
Bajka pod tytułem: „Czy wulkany są straszne?”
22 kwietnia 2011
Pokaż wszystkie

Skup się na działaniu

Drogi czytelniku…

Jeśli czytałeś wszystkie wcześniejsze zasady Canfielda wiele osiągnąłeś. Nauczyłeś się brać odpowiedzialność za swoje życie, rozpoznawać swój cel i przeznaczenie, poznałeś metody wychodzenia ze strefy komfortu, afirmacji i map myśli, nauczyłeś się jak zwalniać hamulce i rozpocząć działanie. Teraz nadszedł na kolejny krok:

Skup się na działaniu

Skupiając się na jakimś działaniu, poświęcasz mu całą swoją uwagę. Dostrzegasz wtedy słabe i mocna strony, przedsięwzięcia. Możesz wzmocnić te pierwsze i ograniczyć te drugie. Skupiając się na działaniu, łatwiej jest osiągnąć sukces, niż siedząc na tyłku i zastanawiając się czy dysponujesz wszystkimi niezbędnymi do działania elementami.

W swojej książce Jack podkreśla główną zaletę tej zasady. Otóż, „kiedy skupiasz się na działaniu, nabierasz rozpędu”. Wyobraź sobie pędzący z ogromną prędkością pociąg. Kolejne wagony śmigają Ci przed oczyma tak szybko, że ledwo dajesz radę je policzyć. A teraz pomyśl jak ciężko jest powstrzymać tę pędzącą do przodu masę. Czy jest to łatwe zadanie? Raczej zgodzisz, się ze mną, że nie jest to proste.

Tak samo jest z Tobą i twoim działaniem. Jeśli się na nim skupiasz, to przyspieszasz. W końcu działanie to nabiera rozpędu i takiej siły jak pędzący pociąg, którego nie łatwo da się zatrzymać.

A więc nie czekaj na najlepszą okazję. Działaj i skupiaj się na działaniu. Nawet jeśli chwilowo nie widzisz swojego celu, nawet gdy Twoja ścieżka wije się pośród drzew i od czasu do czasu gubisz ją. Jeśli skupisz się nadziałaniu, odnajdziesz i drogę i cel do którego dążysz.

Życzę Ci wielu życiowych sukcesów.

Pozdrawiam

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnienia Dla Niedowidzących