Bajka o olbrzymach!

Autorem artykułu jest Bartłomiej Adamowicz
Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się w kraju zamieszkanym niemal wyłącznie przez olbrzymy. Na początku z pewnością jesteś przerażony, a ogłuszający hałas i nieprzyjemne uczucie, że toniesz przy każdym upadku, pozostaną w tobie na zawsze.

Po pewnym czasie, zdajesz sobie sprawę, że wiele olbrzymów sprawia wrażenie przyjacielskich, a jeden z nich szczególnie interesuje się twoim bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem.

Wyobraź sobie dalej, że pewnego dnia olbrzym, któremu nauczyłeś się ufać bez zastrzeżeń, bez żadnej przyczyny wrzeszczy na ciebie, grozi, nawet bije. Jak mógłbyś jeszcze kiedykolwiek poczuć się w krainie olbrzymów bezpiecznie? W kraju tym muszą istnieć jakieś prawa i zasady które należy poznać, by przetrwać..

Któregoś dnia, spotykasz innych małych ludzi. Wydaje ci się, że są tacy jak ty, i w ich towarzystwie z miejsca czujesz się bezpiecznie. Nietórzy z nich twierdzą, że znają prawa obowiązujące na tej ziemi, i dzielą się z tobą tą wiedzą. Łączysz ją z tym, co wiesz z własnych obserwacji olbrzymów i słuchania ich nauk, które kierowały do ciebie głosem dudniącym na podobieństwo boskiego głosu, i zaczynasz pojmować, co powinieneś robić a czego uniknąć, żeby pozostać bezpieczny.

Bądź posłuszny. Łatwiej się żyje w zgodzie, jeśli jesteś uległy. Nie płacz. Nie walcz. Ucz się pilnie. Znajdź pracę. Bądź posłuszny. Wyjdź za mąż. Ożeń się. Miej dzieci, żeby miał Cię kto utrzymać na stare lata. Bądź posłuszny.

Lista się wydłuża, a twoje do niedawna drobne ciało zaczyna się rozrastać (odżywiane oczywiście specjalnym pożywieniem produkowanym na ziemi olbrzymów) i w końcu zdajesz sobie sprawę, że nie ma już żadnych olbrzymów.

Potem pewnego dnia się budzisz, a obok ciebie jest mała istotka, która się w ciebie wpatruje. Obudziła się na ziemi olbrzymów. I ponieważ ją kochasz, uczysz ją wszystkiego, co wiesz o tym jak przetrwać w krainie olbrzymów.

W ten sposób, historia się powtarza…

Paul McKenna – Zmień Swoje Życie w 7 dni.

Oryginalny artykuł znajduje się na stronie: Adamowicz.net.p

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *