Czy wiesz, co nadaje życiu kierunek?

Autorem artykułu jest Brian Tracy International
Dowiedz się, dlaczego umiejętność stawiania celów i formułowania planów ich realizacji jest podstawą sukcesu w każdej dziedzinie Twojego życia. Przejmij kontrolę nad swoim życiem już teraz!

„Sukces to cele, a cała reszta to komentarze.”

Aby osiągnąć szczyt swoich możliwości, musisz odnaleźć poczucie kierunku. Musisz dokładnie wiedzieć, czego chcesz w każdym obszarze swojego życia. Osoba, która ma wyznaczone cele, posuwa się na przód nawet po najbardziej wyboistej ścieżce.

Ktoś, kto nie ma sprecyzowanych celów idzie to w przód to w tył, nawet gdy droga jest prosta i wyrównana, kręci się w kółko. Osoba bez celu jest jak statek bez steru, kołyszący się to tu to tam po morzu i stojący w miejscu nawet przy sprzyjającym wietrze.

Jak wynika z wielu badań, umiejętność wyznaczania celów i formułowania planów ich realizacji jest podstawą sukcesu. Dzięki tej jednej umiejętności będziesz mógł osiągnąć znacznie więcej niż prawie każda napotkana osoba. Ktoś, kto ma jasno sformułowane cele i codziennie pracuje nad ich realizacją, będzie skuteczniejszy od geniusza, który nie wie czego chce.

Ludzie posiadający jasne, sprecyzowane, spisane cele – osiągają więcej w kilka miesięcy lub lat, niż większość innych osiąga przez całe życie. Na szczęście wyznaczanie celów to umiejętność, którą można łatwo opanować przez naukę i praktykę. Kiedy ją posiądziesz, przyszłość nie będzie miała żadnych ograniczeń.

Ludzie osiągający sukcesy korzystają przy realizowaniu celów z wielu systematycznych procesów i planów. Ci, którzy sukcesów nie osiągają, rzucają się na swoje cele w sposób żywiołowy i zawsze dziwią się, że osiągnęli tak mało.

Już dzisiaj zdecyduj, że zgłębisz tematykę wyznaczania i realizacji celów. Wyznacz swoje cele i codziennie rób jakieś działanie, w kierunku jego osiągnięcia. O tym, jak skuteczniej wyznaczać swoje cele – dowiesz się w kolejnych artykułach.

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

Brian Tracy International | Polska

Brian Tracy International – pobierz darmowe materiały od światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, biznesu i sprzedaży!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *