Niepozorny = Wielki

Vincent Van Gogh

W swoim życiu sprzedał tylko dwa obrazy – na dodatek obydwa swojemu bratu! Wszyscy współcześni mu artyści wyśmiewali się z jego techniki malarskiej, wmawiali mu wręcz, że jest prymitywna. On wierzył w swój talent i w swoją wizję.

Fred Astaire

Podczas pierwszego testu umiejętności scenicznych Freda Astaire’a agent przyglądający kandydatów napisał notatkę: „Nie potrafi grać. Nie potrafi śpiewać. Trochę tańczy.”

.

.

.

.

Margaret Mitchell

Wydała tylko jedną książkę w swoim życiu…, ale co to była za książka! Jej „Przeminęło z wiatrem” wygrało nagrodę Pulitzera w 1939 roku, a film nakręcony na kanwie powieści stał się najpopularniejszym filmem w historii kina. Większość ludzi nie wie jednak, że książka „Przeminęło z wiatrem” została odrzucona przez 32 wydawców!

Mimo, że była nieśmiałą, spokojną osobą, wierzyła tak mocno w wartość swojej książki, że w końcu dotarła do wydawcy, który ujrzał w powieści to, czego nie dostrzegło 32 poprzednich wydawców!

Albert Einstein

Był dzieckiem o opóźnionym rozwoju: niektórzy z jego nauczycieli byli przekonani, że jest tępakiem! Nie mówił przed czwartym rokiem życia i nie potrafił czytać przed siódmym. Jeden z nauczycieli wystawił mu taką cenzurkę: „Wolno myśli, nie potrafi się bawić i cały czas pogrążony jest w dziecięcych marzeniach”. Z jednej szkoły nawet go wyrzucili, a do drugiej nie chciano go przyjąć. Wiemy dziś, że był jednym z największych myślicieli XX wieku.

Fragment książki Nikodema Marszałka “Odrodzenie Feniksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *