Zostań pisarzem

Wielu ludzi ma aspiracje, aby coś napisać, żeby stać się pisarzem. Wielu ludzi ma talenty pisarskie, choć nie wszyscy zdają sobie z nich sprawę.  Być może i Ty myślałeś lub myślałaś o tym aby coś napisać, jednak brakuje ci pewności siebie. Być może nie do końca wierzysz, że to co tworzysz jest wystarczająco dobre aby się tym pochwalić przed światem. Jeśli to jest także twój problem, to książka o której piszę jest wprost idealna dla ciebie. Dzięki niej podszlifujesz swój warsztat pisarski, nabierzesz wiary w siebie i staniesz się prawdziwym pisarzem.

“Ten poradnik nie nauczy Cię pisać – bo tak naprawdę już to potrafisz, tylko być może jeszcze o tym nie wiesz. Każdy z nas potrafi powiedzieć kilka słów na interesujący go temat, opowiedzieć bajkę dziecku czy napisać list lub e-mail.
To, czego się nauczysz z tej publikacji, to jak „wyzwolić” swój wewnętrzny talent i zacząć z niego korzystać tak, aby odnieść sukces w pisarstwie.

Dorothea Brande zidentyfikowała cztery największe przeszkody, skutecznie blokujące lub utrudniające początkującym i doświadczonym pisarzom tworzenie. Są to:

  • Trudność pisania w ogóle – pojawiająca się, gdy po prostu nie wiesz, jak zacząć pisanie.
  • Trudność napisania drugiego tekstu – dopadająca tzw. „autorów jednej książki”.
  • Trudność regularnego pisania – z którą masz do czynienia, gdy potrafisz pisać ciekawie, ale tylko okazjonalnie.
  • Trudność zakończenia – czyli sytuacja, w której zaczynasz pisać bez problemu, ale nie potrafisz równie ciekawie zakończyć.

Te problemy pojawiają się najczęściej u początkujących pisarzy, choć mogą się zdarzyć również bardziej doświadczonym twórcom. To z kolei jest najlepszym dowodem na to, że nie wynikają one z braków w Twoim warsztacie pisarskim. Podczas gdy na większości kursów pisarstwa usłyszysz, że jeśli spotykają Cię takie problemy, prawdopodobnie pisanie nie jest dla Ciebie…”

Życzę powodzenia.

Sławomir Żbikowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *