Człowiek – dziwne zwiarzę

Człowiek to dziwne zwierzę. Może przez bardzo długi okres czasu działać na wysokich obrotach. Przez długi okres czasu może bez problemu motywować się do działania, może zrobić prawie wszystko i to bez nadmiernego wysiłku. Wystarczy odpowiednia dawka motywacji (głównie samomotywacji). I ten aspekt człowieczeństwa jest naprawdę cudowny. Dziwne jest raczej to, że wystarczy jakieś niepowodzenie, że wystarczy trudniejszy okres w pracy, czy w domu i nagle motywacja gdzieś nam umyka.

Wiem, że nie wszyscy mają ten problem. Wiem, że niektórzy z was zapewne potrafią sobie świetnie z takimi sytuacjami radzić. Jeśli tak to bardzo wam zazdroszczę.

Ja mimo wielu przeczytanym książkom na temat motywacji i samorozwoju, miewam takie gorsze okresy. Czasem wystarczy przedłużająca się choroba, czasem jakieś spięcie w domu, czy w pracy i nagle czar pryska – motywacja gdzieś ulatuje, a ja zaczynam działać na pół gwizdka.

Czy wy też tak macie? Może macie jakieś wypracowane sposoby na wychodzenie z takiego dołka? Jeśli tak to napiszcie o tym. Chętnie bym skorzystał z rad osób, które borykają się z podobnym problemem co ja i wypracowali własne metody aby temu problemowi zaradzić. Czekam na komentarze z Waszymi rozwiązaniami, z Waszymi przemyśleniami na ten temat.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie – Sławek