Dwadzieścia lat minęło!

Nie chodzi mi o wiek. Chociaż z chęcią cofnąłbym się w czasie do momentu, gdy kończyłem dwadzieścia lat, ale… jak wszyscy wiemy nie jest to możliwe.

Puki co nie chodzi również o dwudziestą rocznicę powstania strony DobryTata.waw.pl – trochę jeszcze brakuje.

Chodzi o dwudziestą rocznicę ślubu. Tak! Wczoraj, razem z moją ukochaną żoną Anią, obchodziliśmy „porcelanowe gody”. Zastanawiałem się, czy jest się czym chwalić? I doszedłem do przekonania, że owszem. Zważywszy na fakt, że ponad 30% małżeństw w Polsce się rozpada, a przeciętna długość trwania w związku małżeńskim to w naszym kraju niespełna 16 lat, to chyba warto wypiąć pierś i przyznać się przed światem, że wciąż ze sobą jesteśmy, że staramy się dbać o nasz związek i nasze relacje.

Kiedyś czytałem w gazecie wywiad z parą, która obchodziła „złote gody” (czyli 50 lat!). Starszy pan powiedział wówczas coś co zapamiętałem na całe życie i głęboko wziąłem sobie do serca. Zapytany o rady dla małżeństw, które chciałyby równie długo wytrwać w swoich związkach, staruszek powiedział: „Ja wychowałem się w czasach, w których gdy coś się psuło, należało to naprawić, a nie wyrzucić.”

Oby i nam starczyło sił i zdrowia, abyśmy wytrwale naprawiali wszystko co będzie się w naszym związku psuło. I obyśmy i my doczekali jubileuszu złotych godów.

Pozdrawiam,

Dobry Tata – Sławomir Żbikowski

PS. Aniu, Kocham Cię równie mocno, a może nawet mocniej niż 20 lat temu!