Pliki do pobrania

Znajdziesz tu wiele plików do ściągnięcia zupełnie za darmo. Są tu: ebooki, wiersze, teksty kołysanek i gry.

1. czarodzieje mogą wszystko

2. Robert Maicher "Mały Pablo i dwie świnki" (bajka edukacyjna) Bajka ma charakter edukacyjny i jest pierwszą z serii dziesięciu bajek, które z jednej strony - mają uzmysłowić rodzicom, iż bardzo ważnym elementem edukacji dzieci jest również edukacja finansowa. Niestety - ten rodzaj edukacji, mimo iż dotyczy każdego człowieka, jest pomijany w szkołach.
mały pablo

mały pablo

Tu pobierzesz ebooka: "Mały_Pablo_i_dwie_świnki" Autor tej i kilku innych bajek edukacyjnych, Robert Maicher jest również autorem bardzo poczytnego e-booka pod tytułem "Truskawkowy Milioner". W książce tej autor opisuje swoją drogę od ubogiego chłopca, do milionera (w wieku 26 lat). Polecam gorąco.

3. "Cudowny Świat Bajek" (Bajki pod redakcją Sławomira Żbikowskiego)
Poniżej przedstawiam moim zdaniem najbardziej przyjazne dzieciom wierszyki. Znane chyba każdemu i powszechnie lubiane. Są to utwory najbardziej znanych i lubianych autorów:

Jana Brzechwy: Juliana Tuwima: Marii Konopnickiej: Aleksandra Fredry: Adama Mickiewicza: Ezopa: K.I. Gauczyńskiego:
Do pobrania fragmenty e-booków. Większość z tych książek przeczytałem i uznałem je za godne polecenia. O niektórych z nich pisałem na swoim blogu inne jeszcze czekają na wzmiankę (może wkrótce się za to wezmę :) ). A już teraz możesz sobie pobrać ich fragmenty i przekonać się, czy rzeczywiście są to książki które warto przeczytać w całości. Oto lista tych e-booków:

Na tej stronie znajdziesz najpiękniejsze baśnie, które pamiętam z dzieciństwa. Moim dzieciom podobają się równie mocno co i mnie. Przeczytaj je także Swoim dzieciom, a na pewno im się spodobają. Uwierzcie mi to - lepsze niż telewizja.

1. Hans Christian Andersen "Głupi Jasio"
  2. Hans Christian Andersen "Świniopas"
  3. Charles Perrault Wróżki
  4. Charles Perrault Kot w butach
  5. J. i W. Grimm “Królewna Śnieżka"
Kilka tekstów popularnych kołysanek. Dla rodziców, którzy mają małe dzieci. Polecam.

Do pobrania teksty 10 popularnych polskich kolęd, oraz ich wersje karaoke. Oto one:

1. Wśród nocnej ciszy
  7. Dzisiaj w Betlejem
  8. Lulajże Jezuniu
  9. Gdy się Chrystus rodzi
  10. Do szopy hej pasterze
PS. Słowo wyjaśnienia. - Skąd pomysł na to, aby zamieścić tu kolędy i to w postaci karaoke? Otóż mój znajomy podsunął mi tę myśl. Jego zdaniem "należy iść z duchem postępu", więc czemu nie śpiewać kolęd korzystając właśnie z gotowych, przygotowanych dla Ciebie tekstów wraz z podkładem muzycznym i tekstem przesuwającym się w odpowiednim tempie. Wypróbowałem tę formę i uważam, że jest świetna. Życzę przyjemnego kolędowania, wraz z przyjaciółmi i w gronie rodziny. Warto pielęgnować tradycję wspólnego kolędowania. Pozdrawiam.

Polecane książki