Dzisiaj zrealizowałem jedno ze swoich marzeń. Od dawna na swojej liście miałem zapisane, aby wystąpić z prezentacją przed uczniami szkoły podstawowej. Dziś to marzenie się spełniło.

Na zaproszenie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, wystąpiłem przed grupą wspaniałych młodych osób ze szkoły podstawowej z Radomia.

Miałem okazję opowiedzieć im o sobie, o tym jak rozpoczęła się moja przygoda z pisaniem. W wystąpienie to wplotłem kilka zdań, które mogą stanowić przesłanie dla młodych ludzi. Między innymi podkreślałem jak ważne jest to, aby marzyć i nie bać się swoje marzenia urzeczywistniać. Opowiadałem im również o tym, że bez względu na ograniczenia jakie obecnie mają, oraz na opinie płynące z ich otoczenia, to one zdecydują o swoim życiu. Tłumaczyłem też jak ważna w życiu jest wytrwałość i niezłomne dążenie do celu.

Miałem też okazję opowiedzieć o moich książkach oraz odpowiedzieć na pytania młodych słuchaczy. Jednym słowem mogę śmiało powiedzieć, że był to naprawdę udany dzień. Dla tych wspaniałych młodych ludzi warto było przejechać blisko siedemset kilometrów.

Mam nadzieję, że chociaż część, z tego co chciałem przekazać swoim słuchaczom, trafiło do nich i być może w przyszłości przyniesie jakieś pozytywne skutki. Czuję, że realizując to marzenie, sprawiłem jednocześnie, że otaczający nas świat stał się odrobinę lepszy.

Dodatkowo wystąpienie to zmotywowało mnie do tego, aby w przyszłości jeszcze to powtórzyć. Mam taką myśl, że mógłbym wyjść z propozycją podobnych spotkań autorskich np. w szkołach (podstawowych, a także średnich), a nawet w przedszkolach.

Wierzę w to bardzo głęboko, że teorie sukcesu, które przemycam w swoich bajkach, mogą zakiełkować w umysłach dzieci i sprawić, że od najmłodszych lat będą bardziej świadomie realizowały swoje cele i osiągały sukcesy.

Pozdrawiam,

Dobry Tata – Sławomir Żbikowski

PS. Zachęcam do zapoznania się z książkami: “Bajki z sukcesem w tle” oraz “Bajki z sukcesem w tle 2 – porozmawiajmy o pieniądzach

2 Comments

1. “Marzenia są po to żeby spełniać, spełniamy po to żeby móc marzyć więcej” gdzieś znalazłam w necie i myślę że to jeden z mądrzejszych cytatów 🙂