Działaj “Jakby”

Witaj.

Czas na dwunastą z zasad Jacka Canfielda. Brzmi ona następująco:

Działaj „Jakby”

Działaj „jakby”? O co właściwie chodzi? Otóż zasada ta mówi o tym, aby zachowywać się i myśleć tak jakbyś już osiągnął swój cel. Co to oznacza? Oto przykład: jeśli właśnie dostałeś pracę jako asystent, a twoją aspiracją jest stanowisko kierownicze, w Myśla zasady „działaj jakby” powinieneś już teraz zacząć zachowywać się tak jakbyś już stał się kierownikiem. Ubieraj się jak kierownik, myśl jak kierownik, mów jak kierownik. W ten sposób zyskasz ogromną przewagę nad konkurentami, którzy tej zasady nie stosują.

Ciekawym ćwiczeniem opisanym przez Jacka Canfielda jest tak zwany „Koktajl Milionerów”. Ćwiczenie to polega na tym, że osoby biorące w nim udział wyobrażają sobie że są na takim właśnie koktajlu i zachowują się tak, jakby ich wszystkie cele związane z finansami zostały osiągnięte. Ludzie ci mają myśleć i zachowywać się jakby już byli milionerami.

Osobiście nigdy tego ćwiczenia nie praktykowałem (jeszcze), jednak Jack Canfield twierdzi, że ludzie biorący w nim udział w niespełna kilka minut, pozbywają się nieśmiałości, stają się pewni siebie, elokwentni, zmieniają swoje nastawienie do świata. Tak niewiele potrzebujesz aby zmienić swoje nastawienie. Spróbuj zorganizować takie ćwiczenie dla siebie i swoich przyjaciół czy rodziny. Pomóż w ten sposób sobie i ludziom na których Ci zależy.

Jack opisuje również przypadek, w którym powyższe ćwiczenie zostało rozwinięte i znacznie poszerzone. Otóż pisze on o pewnym przyjęciu, którego myślą przewodnią było „Przyjdź takim, jaki będziesz za pięć lat”. Każdy uczestnik zaproszony na przyjęcie miał przyjść na nie ubrany tak jak zamierza ubierać się za pięć lat. Ponadto, każdy z uczestników przez całe przyjęcie miał zachowywać się, myśleć i mówić tak, jakby minęło już te pięć lat, a on osiągnął już wszystkie swoje cele zaplanowane na ten okres czasu.

Ludzie będący na tym przyjęciu mówili o książkach, które napisali, wystawach które zorganizowali i obrazach, które sprzedali. Rozmawiali o swoich sukcesach, o dalszych planach i o tym podobnych rzeczach. Każdy zachowywał się jak człowiek, który odniósł wielki życiowy sukces.

A co było dalej? Większość z tych osób rzeczywiście odniosło sukces i zrealizowało swoje życiowe cele.

Ten przykład powinien dać Ci wiele do myślenia o tym jak wielką moc nosisz w sobie. Jak wielką siłę daje stosowanie zasady „Myśl Jakby”.

Życzę Ci wielu życiowych sukcesów.

Pozdrawiam

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *