„Zaczynaj wszystko, co możesz zrobić lub, o czym marzysz. Zuchwałość ma w sobie geniusz, siłę i czary. Nie zwlekaj.”

J.W. Goethe

 

 

Jak powiedział Albert Einstein: Logika zaprowadzi Cię z punktu A do B. Wyobraźnia – wszędzie”. Warto pamiętać tę myśl. Nie zawsze racjonalne myślenie jest najlepszym wyjściem. Czasem warto włączyć nasze marzenia, kreować zupełnie nieznane rzeczywistości, wyobrażać sobie rzeczy nieistniejące (jeszcze). W ten sposób działają najwięksi wizjonerzy na świecie. Oni nie poddają się tak łatwo, nie słuchają podszeptów innych ludzi, którzy mówią: „to się nie uda”, „nie dasz rady”, „inni już próbowali i im nie wyszło”, „to nie ma prawa działać” i tak dalej. Nie słuchają, ponieważ mają własną wizję, wierzą we własne umiejętności i są na tyle wytrwali, aby nie poddać się tuż przed realizacją projektu.

Ty również możesz dołączyć do najlepszych. Zacznij realizować swoje marzenia, zacznij działać i bądź wytrwały w dążeniu do celu. Brzmi prosto, jednak aby ostateczny cel osiągnąć należy pokonać długą drogę, często usianą niepowodzeniami, trudnościami i kłodami rzucanymi pod nogi. Jednak im większe wyzwanie, tym większa satysfakcja z jego realizacji.

Wszystko zaczyna się od marzeń. To one napędzają naszą gospodarkę, to one stoją za postępem cywilizacyjnym, to one sprawiają, że życie człowieka staje się prostsze, piękniejsze i bardziej kolorowe. To dzięki marzeniom powstają wizje, projekty nowych rozwiązań, często również takich, o których nie śniło się reszcie świata.

Wyłącz od czasu do czasu racjonalne myślenie i oddaj się marzeniom. Pozwól, aby twoja nieograniczona wyobraźnia pokierowała twoje myśli w kierunku, który przyniesie korzyść zarówno tobie, jak i reszcie ludzkości. Bądź kreatywny i realizuj marzenia. Nie poddawaj się i nie słuchaj zniechęcających podszeptów innych. Pamiętaj, że dasz radę. Ja w Ciebie wierzę!

Życzę Ci spełnienia marzeń i samych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *