Nie spuszczaj z oczu nagrody

Po długiej przerwie kontynuuję zaczęte dzieło propagowania rewelacyjnych zasad ludzi sukcesu. Nadeszła pora na dwudziestą siódmą  zasadę Jack’a Canfielda. Oto ona:

Nie spuszczaj z oczu nagrody

 

Jedną z charakterystycznych cech ludzi sukcesu jest to, że zawsze koncentrują się na pozytywnych aspektach życia. Bez względu na to co dzieje się dookoła, przez cały czas skupiają się na swoich przyszłych osiągnięciach i zwycięstwach. Są nieustannie skoncentrowani na swoim celu i na dążeniu do jego realizacji. Działają w ten sposób i odnoszą korzyści niemal we wszystkim za co się zabierają.

A zatem, czemu i Ty nie miałbyś odnieść równie spektakularnych sukcesów? Weź przykład z ludzi, którzy się to udaje. Już dziś odrzuć schemat „zamartwiania się na przyszłość” i myślenia o wszystkim co może pójść nie tak. Zamiast tego zacznij skupiać się na pozytywach. Zacznij myśleć o kolejnych krokach, jakie będziesz realizować na drodze do osiągnięcia wymarzonego celu.

Jack Canfield proponuje bardzo ciekawą technikę charakteryzującą się prostotą i dużą użytecznością. Metoda ta polega na tym, abyś każdego wieczora poświęcił(a) kilkanaście minut na to by wyobrazić sobie jak powinien wyglądać Twój idealny następny dzień. Wyobraź sobie, że wszystko idzie zgodnie z Twoim planem, realizujesz wszystkie sprawy bez żadnych problemów, finalizujesz każdą zaplanowaną transakcję. Wyobraź sobie jak każdą czynność wykonywaną w dniu jutrzejszym realizujesz najlepiej jak potrafisz. Wyobraź sobie, że osiągasz szczyt swoich możliwości. Dzięki zastosowaniu tej metody, sprawisz, że Twoja podświadomość przez całą noc będzie wypracowywać sposoby, aby te wizje urzeczywistnić. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk wykonywania tego ćwiczenia każdego wieczora, prawdopodobnie odmieni to Twoje życie.

Wieże w Ciebie. Dasz radę. Tylko zrób pierwszy krok.

Pozdrawiam.

Sławomir Żbikowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *