Zostań odwróconym paranoikiem

Tak brzmi szósta z zasad Jacka Canfielda. Trochę nietypowa nazwa, jeśli chodzi o zasady sukcesu. Zapewne, zastanawiasz się, co w ogóle może mieć wspólnego z sukcesem.

Zasada ta jest w gruncie rzeczy pomysłem W. Clementa Stone’a. Wychodził on z założenia, że aby dopomóc sobie w odnoszeniu sukcesów należy przyjmować postawę „odwróconego paranoika”. Co to oznacza?

Otóż paranoik, to osoba, która we wszystkim upatruje spisku, przeciwko sobie. „Bogaci chcą mnie okraść”; „Rząd robi wszystko, aby doprowadzić społeczeństwo do skrajnej nędzy”; „Ludzie tylko czekają, aż powinie mi się noga” Takie i tym podobne opinie można usłyszeć z ust typowego paranoika.

„Odwrócony paranoik”, to osoba, która uważa, że cały wszechświat działa i spiskuje tylko i wyłącznie po to, aby jemu żyło się lepiej, łatwiej, przyjemniej i w dostatku.

Stosując tę zasadę masz szansę znacznie poprawić swoją jakość życia. Bo czy nie będzie Ci łatwiej i przyjemniej żyć ze świadomością, że cały otaczający cię świat, to źródło niewyczerpalnych możliwości. Czy nie będzie Ci przyjemniej wieść życie, ze świadomością, że każdy napotkany przez Ciebie człowiek sprzyja Ci i chce twojego dobra?

Większość ludzi sukcesu myśli w ten sposób. Zapytani, o tę metodę, odpowiadają, że sposób myślenia nazywany zachowaniem „odwróconego paranoika”, sprawia, że łatwiej dostrzegają szanse i je wykorzystują. Skoro cały wszechświat działa właśnie po to, aby im się udało, to czego mają się lękać.

Zastosuj tę metodę i Ty. Myśl jak człowiek sukcesu, działaj i osiągaj sukcesy. Przecież cały świat Ci sprzyja.

Wierzę, że Ci się uda.

Pozdrawiam Sławomir Żbikowski

PS. Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *