Sukces pozostawia wskazówki

Nadszedł czas na kolejną, tym razem dziewiątą z zasad Jacka Canfielda. Jest to zasada:

Sukces pozostawia wskazówki

W myśl tej zasady, każda niemal czynność, każdy cel, każde wyzwanie jakie sobie stawiasz i pragniesz zrealizować, ktoś wcześniej już osiągnął. W związku z tym Jack Canfield proponuje abyś nie wyważał otwartych drzwi i nie odkrywał po raz kolejny Ameryki. Jack proponuje, abyś skorzystał z doświadczeń innych osób. Tych, które przebyły już drogę, którą Ty właśnie zaczynasz.

Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie bogactwa i przejście na emeryturę w ciągu najbliższych 5 lat, to sięgnij po poradniki na temat inwestowania, dochodu pasywnego, autobiografie i biografie osób, które tego dokonały (w postscriptum podaję kilka przykładowych propozycji*).

Kolejną metodą jaką możesz wykorzystać jest odszukanie osoby, która osiągnęła cel, który Ty próbujesz osiągnąć i zapytanie tej osoby w jaki sposób do tego doszła. Wielu ludzi sukcesu, chętnie podzieli się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, wielu z nich chętnie udzieli cię cennych wskazówek. Poproszenie o pomoc wcale nie jest niczym niegrzecznym, nie przynosi nikomu ujmy. Nie masz więc nic do stracenia, a możesz wiele zyskać.

A więc zamiast dążyć do celu, po omacku, metodą „prób i błędów”, skorzystaj z wiedzy innych. Zapytaj lub sięgnij po odpowiednią pozycje książkową. Skorzystaj z rady i pędź do celu, zostawiając za sobą innych, którzy nie korzystają z rady zatytułowanej „sukces pozostawia wskazówki”.

Życzę Ci wielu sukcesów.

Pozdrawiam Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

PS.2

A oto kilka książek o tematyce związanej z osiąganiem bogactwa:

–  Robert Kiyosaki „Bogaty ojciec, Biedny ojciec

–  Robert Kiyosaki „Inwestycyjny poradnik Bogatego ojca

– Robert Kiyosaki i Sharon Lechter „ Bogaty ojciec, biedny ojciec dla młodzieży

–  Robert Maicher „Truskawkowy milioner

–  Wiesław Kluz „Jak pracując mniej zarabiać więcej

–  Kamil Cebulski „Efekt motyla

–  Kamil Cebulski „Myśleć jak milionerzy

Hubert Dudek „3 kroki do wolności finansowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *