Czwarta zasada Canfielda na pierwszy rzut oka wydaje się łatwą:

Uwierz, że to możliwe.

Jednak w rzeczywistości jest ona jedną z najtrudniejszych do zrealizowania.

Ludzki mózg jest potężnym narzędziem, które ma moc sprawczą. Napoleon Hill twórca dzieła zatytułowanego „Prawa sukcesu”, napisał następujące słowa:

„Możesz być kimkolwiek chcesz, jeśli tylko uwierzysz z dość mocnym przekonaniem i będziesz postępować zgodnie ze swoją wiarą; bo cokolwiek zrodzi i w cokolwiek uwierzy umysł, to też i osiągnie”.

Spróbuj zastąpić swoje dotychczasowe, negatywne wizje, swoje negatywne oczekiwania, wizjami pozytywnymi. Wiara w to, że osiągniesz to co zamierzasz, sprawi, że twoja podświadomość zacznie działać na Twoją korzyść. Zacznie podsyłać Ci rozwiązania. Twój mózg zacznie spodziewać się, że osiągnięcie zamierzonego celu jest w Twoim zasięgu, a to jest podstawą sukcesu.

Podobne jednak odrobinę odmienne przesłanie zawarte jest w piątej zasadzie Canfielda:

Uwierz w siebie.

Jeśli zdołasz uwierzyć, że osiągnięcie danego celu jest możliwe i przekonasz o tym swoją podświadomość, to kolejnym krokiem jest przekonanie jej, że skoro cel jest osiągalny, to może być osiągalny także dla Ciebie. Uwierz w siebie! Uwierz, że masz wszystko czego potrzebujesz do realizacji swojego zamierzenia. Masz odpowiednie umiejętności, wymaganą wiedzę, potrzebne materiały. Uwierz, że dzisiaj jest odpowiednim czasem aby zacząć zdobywać cel. Dasz radę.

Większość ludzi odwleka realizację swoich podstawowych, najważniejszych celów, z powodu braku wiary we własne umiejętności, z powodu braku wiary w wiedzę, jaką dysponują. Odkładają to na później i rzadko kiedy realizują swoje cele.

Weź przykład z ludzi sukcesu, nie popełniaj błędu ludzi przeciętnych i żyjących na skraju ubóstwa. Uwierz w siebie i realizuj swoje cele z zasobami, którymi dysponujesz w chwili obecnej. Zacznij od razu i wytrwaj do samego końca.

Pozdrawiam Sławomir Żbikowski

PS. Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *