Rodzice i walentynki

 

Dziś są walentynki. Dzień szczególny dla wszystkich zakochanych. Wszystkim zakochanym składam w tym dniu życzenia wielu chwil szczęścia. Niech Wasza radość trwa nieustannie.

Rodzice to szczególna grupa zakochanych. Szczególna, ponieważ Wasza miłość wydała już pewne owoce.

Początek każdej znajomości jest zazwyczaj bardzo uroczy i ekscytujący. Wszystko jest takie „nowe” i nieprzewidywalne. Nie wiesz w jaki sposób zachowa się ta druga osoba, nie wiesz czego się spodziewać. Wszystkiemu towarzyszy dodatkowo buzująca w Twym ciele adrenalina, sprawiająca, że Twój stan jest właśnie taki. Podwyższone tętno, serce walące jak oszalałe. To są oznaki zauroczenia, i miłosnego uniesienia.

Jednak początkowo Tworzycie jedynie nieformalny związek. Jesteście parą, jednak oprócz uczucia nie masz żadnych zobowiązań wobec swojego partnera. Dopiero gdy uznacie, że to co was łączy jest poważnym uczuciem, a nie jedynie zauroczeniem, robicie krok na przód i zawieracie związek małżeński. Od teraz łączy was więcej niż tylko uczucie.

A jednak świadoma decyzja o chęci posiadania potomstwa, sprawia, że miłość się cementuje. Owoc waszej miłości. Wasze dziecko, z jednej strony może okazać się największym waszym szczęściem. Z drugiej jednak może się stać pasmem problemów. Jest to bardzo ciężki okres dla niemal każdej pary. Wytrwanie w małżeństwie i pielęgnowanie miłości, jest sztuką trudna, a zarazem niezbędną.

Jeśli jesteś mężczyzną, to dbaj o swoją żonę, pomagaj jej zwłaszcza w trudnych dla niej chwilach. Bądź gotów wysłuchać swojej partnerki, okazuj jej zainteresowanie i wspieraj swoim silnym ramieniem. Niech wie, że zawsze może na Tobie polegać.

Jeśli jesteś kobietą, pozwól mężowi zrelaksować się, czy odreagować. Nie denerwuj się, jeśli zbyt dużo czasu spędza przed komputerem, telewizorem, czy też pielęgnując swoje hobby. Taka odskocznia jest niezbędna dla każdego mężczyzny. Z drugiej strony, zachęcam Cię, abyś często go chwaliła – nawet za drobnostki – mężczyźni to duże dzieci i jak dzieci potrzebujemy stymulacji do działania.

Kolejna rada, jest bardzo ważna i skierowana do obydwu stron: ROZMAWIAJCIE. Rozmawiajcie o wszystkim. O rzeczach ważnych, o tym co was nurtuje, o tym co was martwi, a także o tak zwanej „dupie Marynie” – czyli o wszystkim i o niczym. Niech, żaden temat nie będzie dla was zbyt krępujący, aby poruszyć go w rozmowie z partnerem.

Życzę udanych związków, pociechy z dzieci i wielu chwil radości. A także wspaniałych walentynek.

Pozdrawiam

Sławek Żbikowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *