Wypisz się z klubu „Czy to nie okropne…” i otocz się ludźmi sukcesu

Dwudziesta piąta zasada Jack’a Canfielda brzmi następująco:

Wypisz się z klubu
„Czy to nie okropne…”
i otocz się ludźmi sukcesu

„Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz czas.”

JIM ROHN

Przedstawione powyżej stwierdzenie Jimiego Rohna obrazuje tę zasadę w bardzo wysokim stopniu. Jeśli pragniesz osiągnąć sukces, powinieneś spędzać jak najwięcej czasu z ludźmi, którzy takie sukcesy odnieśli. Postaraj się odszukać takie osoby i poświęć jak najwięcej czasu na to, aby je obserwować i naśladować.

Być może zastanawiasz się w jaki sposób osoba przeciętna może zyskać przychylność takich osób. Otóż jest wiele sposobów. Możesz na przykład poszukać jakiegoś klubu, w którym spotykają się takie osoby (na przykład Klub Ludzi Sukcesu im. Małego Tadzia w Warszawie, do którego ja należę). Ludzi takich możesz spotkać na szkoleniach, na wykładach, czy seminariach. Możesz zapoznać ich angażując się w działalność charytatywną itp. Jest wiele sposobów na które wpadniesz jeśli tylko poświęcisz temu odrobinę czasu i postanowisz, że chcesz tego dokonać.

Słyszałem kiedyś takie porównanie. Otóż, kiedy umieścimy w misce żywe kraby, zawsze znajdzie się jakiś osobnik, który zaczyna się wspinać po ścianach niski. Jednak kiedy jest już prawie na krawędzi jakiś inny „życzliwy” krab chwyta go swoimi szczypcami i ściąga go w dół. Podobnie jest z ludźmi. Zdarzają się osoby, które swoim zachowaniem , swoimi uwagami, „ściągają Cię w dół”. Takich ludzi nazywa się „ludźmi toksycznymi”. To właśnie oni mówią Ci, że to co zamierzasz zrobić „jest dla Ciebie za trudne”, „jest ponad Twoje siły”, „tego się nie da zrobić” itd. itp. Jeśli to możliwe unikaj takich osób. Trzymaj się od nich z daleka. Zrób listę swoich znajomych i sprawdź, którzy z nich zaliczają się do tych toksycznych? Spróbuj ograniczyć kontakty z tymi osobami. W zamian spotykaj się częściej z tymi, którzy osiągają sukcesy, pozytywnie patrzą w przyszłość i wspierają Twoje inicjatywy dobrym słowem i wiarą, iż sobie poradzisz.

Życzę wielu sukcesów. Ja w Ciebie wierzę.

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

PPS.

Jeżeli uważasz powyższy tekst za wartościowy, kliknij „Dodaj do Facebooka”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *