Monitoruj swój postęp…

Dotarliśmy do dwudziestej pierwszej zasady Jacka Canfielda:

Monitoruj swój postęp
na drodze do sukcesu

Jack Canfield opisując tę zasadę przytacza bardzo ciekawy przykład. Otóż czy przypominasz sobie ze swojego dzieciństwa, sytuację, gdy mama stawiała Cie przy ścianie i ołówkiem zaznaczała na niej Twoją wysokość? Kiedy odchodziłeś od ściany i odwracałeś się w jej kierunku, aby sprawdzić o ile urosłeś przez czas jaki minął od poprzedniego pomiaru. Było to właśnie monitorowanie postępu na drodze do sukcesu. Zapewne twoim celem w tamtym czasie było aby urosnąć tak dużym jak tata, lub przerosnąć mamę. Czy nie sądzisz, ze po takim pomiarze od razu łatwiej przychodziło ci zjedzenie całego talerza obiadu? Czy nie sądzisz, ze motywacja do tego, aby szybciej urosnąć nie stawała się większa?

Podobnie jest z każdym celem jaki sobie wyznaczysz. Jeśli będziesz go monitorował i dokonywał oceny swoich postępów, Twoja motywacja i zapał będą rosły lub pozostaną na niezmiennym, wysokim poziomie.

Monitoring taki powinien jednak opierać się na dostrzeganiu pozytywów. Mają to być postępy. Myśl o tym co chcesz osiągnąć, a nie o tym czego pragniesz uniknąć. Śledząc postępy, myślisz o pozytywach. O drobnych sukcesach, które już osiągnąłeś, na drodze do realizacji swojego głównego celu życiowego.

Życzę Ci wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

Pozdrawiam

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

PPS.

Jeżeli uważasz powyższy tekst za wartościowy, kliknij „Dodaj do Facebooka”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *