Praktykuj wytrwałość

Kolejna z zasad Jacka Canfielda to:

Praktykuj wytrwałość

Bardzo wiele osób rezygnuje ze swoich życiowych celów, ze swoich największych marzeń, ze względu na niepowodzenia, jakie napotykają na swojej drodze. Tylko nieliczni znają jednak zasadę, w myśl której każdy cel jest do osiągnięcia. Potrzeba jedynie odpowiednio dużo prób, odpowiednio dużo wytrwałości i odpowiednio dużo samodyscypliny, aby nie poddać się tuż przed końcem. To tak jak z chodzeniem po rozżarzonych węglach. Niektórzy idąc po nich dochodzą do momentu, kiedy w wyniku dekoncentracji czują, że rozgrzane do czerwoności węgle zaczynają przypalać im stopy i zawracają. Dlaczego to robią, skoro wystarczyło zrobić jeszcze dwa kroki na przód i byliby po drugiej stronie? Może dlatego, że tę stronę już znają i wiedzą co się na niej znajduje – wiedzą czego się mogą spodziewać. Natomiast ot co znajduje się przed nimi to „wielka niewiadoma”.

Nie pozwól aby jakiekolwiek przeszkody powstrzymały Cię od zrealizowania Twoich życiowych celów. Włożyłeś już tak wiele wysiłku, aby znaleźć się w miejscu, w którym jesteś. Szkoda byłoby to zaprzepaścić. Nie poddawaj się. Bądź wytrwały.

Jeśli trafisz na przeszkodę na swojej drodze do realizacji jakiegoś zamierzenia, zatrzymaj się na moment, przyjrzyj się przeszkodzie bardzo uważnie i poszukaj kilku możliwości jej obejścia, przeskoczenia, przeniknięcia, lub nawet usunięcia jej. Następnie wybierz najdogodniejszą z tych metod i ponownie przejdź do działania. Zmierzaj do celu.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

PPS.

Jeżeli uważasz powyższy tekst za wartościowy, kliknij „Dodaj do Facebooka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *