Skup się na działaniu

Drogi czytelniku…

Jeśli czytałeś wszystkie wcześniejsze zasady Canfielda wiele osiągnąłeś. Nauczyłeś się brać odpowiedzialność za swoje życie, rozpoznawać swój cel i przeznaczenie, poznałeś metody wychodzenia ze strefy komfortu, afirmacji i map myśli, nauczyłeś się jak zwalniać hamulce i rozpocząć działanie. Teraz nadszedł na kolejny krok:

Skup się na działaniu

Skupiając się na jakimś działaniu, poświęcasz mu całą swoją uwagę. Dostrzegasz wtedy słabe i mocna strony, przedsięwzięcia. Możesz wzmocnić te pierwsze i ograniczyć te drugie. Skupiając się na działaniu, łatwiej jest osiągnąć sukces, niż siedząc na tyłku i zastanawiając się czy dysponujesz wszystkimi niezbędnymi do działania elementami.

W swojej książce Jack podkreśla główną zaletę tej zasady. Otóż, „kiedy skupiasz się na działaniu, nabierasz rozpędu”. Wyobraź sobie pędzący z ogromną prędkością pociąg. Kolejne wagony śmigają Ci przed oczyma tak szybko, że ledwo dajesz radę je policzyć. A teraz pomyśl jak ciężko jest powstrzymać tę pędzącą do przodu masę. Czy jest to łatwe zadanie? Raczej zgodzisz, się ze mną, że nie jest to proste.

Tak samo jest z Tobą i twoim działaniem. Jeśli się na nim skupiasz, to przyspieszasz. W końcu działanie to nabiera rozpędu i takiej siły jak pędzący pociąg, którego nie łatwo da się zatrzymać.

A więc nie czekaj na najlepszą okazję. Działaj i skupiaj się na działaniu. Nawet jeśli chwilowo nie widzisz swojego celu, nawet gdy Twoja ścieżka wije się pośród drzew i od czasu do czasu gubisz ją. Jeśli skupisz się nadziałaniu, odnajdziesz i drogę i cel do którego dążysz.

Życzę Ci wielu życiowych sukcesów.

Pozdrawiam

Sławomir Żbikowski

PS.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie książki Jacka Canfielda „Zasady Canfielda

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *