W jaki sposób wykorzystujesz swoje 2 godziny?

Minął kolejny weekend.  Minął kolejny tydzień. Już wkrótce kolejne święta. Czas pędzi na oślep, do przodu. Czy aby na pewno dobrze wykorzystujesz ten czas? Zastanówmy się wspólnie nad tym zagadnieniem.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak dużo czasu zajmują Ci rutynowe czynności podczas typowego dnia w ciągu tygodnia? Spróbujmy więc dokonać pewnej kalkulacji:

  • Sen. Przeciętna osoba potrzebuje około 8 – 8,5 godziny snu na dobę. Spora większość, rezygnuje z kilku godzin na rzecz innych zajęć. Śpią oni około 6 godzin na dobę. Jednak są również osoby, które potrzebują więcej snu i sypiają nawet po 10 godzin. Osobiscie uważam, że spanie ponad dziesięć godzin na dobę jest już objawem lenistwa, ale nie zamierzam nikogo krytykować ;-). Czyli nasza pierwsza kalkulacja: Zakładając, że średnio śpimy około 8 godzin, to pozostaje nam 14 godzin dziennie na pozostałe czynności.
  • Praca. Przeciętny Polak pracuje 8-10 godzin na dobę. Ponadto potrzebuje około 1-2 godzin na dotarcie do pracy i powrót do domu. Stąd załóżmy, że przeciętnie wychodzi około 10 godzin na pracę i dotarcie do niej. Pozostaje więc 4 godziny w ciągu doby na pozostałe zajęcia.
  • Prowadzenie domu. Kiedy wracasz do domu, masz około 4 godzin do wykorzystania. Pozostaje Ci tylko przygotować obiad, zjeść, ogarnąć w mieszkaniu, uprać, uprasować, dokonać niezbędnych napraw, zająć się ogródkiem itp. Jeśli jesteś osobą super zorganizowaną to prowadzenie domu zajmie Ci około 2 godzin na dobę. Czyli pozostaje około 2 godziny dziennie.
  • ???

Pozostają dwie godziny w ciągu doby? Jak wykorzystujesz ten czas? Czy jest w ciągu tych dwóch godzin czas dla dzieci? A co z relaksem, co z hobby, co ze zdrowiem i uprawianiem sportu, co z rozwojem osobistym, co nauką nowych umiejętności?

W jaki sposób Ty wykorzystujesz swoje dwie godziny?

Wypełnij poniższą ankietę przeznaczoną dla rodziców i dowiedz się w jaki sposób rodzice w naszym kraju wykorzystują swój czas w ciągu doby, oraz jak sobie radzą z trudnościami.

Oto link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/57027/ankieta-dla-rodzicow.html

Dziękuję za Twój głos.

Pozdrawiam Sławomir Żbikowski

PS. Zbieranie głosów jest ograniczone w czasie. Nie odwlekaj więc wypełnienia ankiety. Wejdź na stronę: http://www.ankietka.pl/ankieta/57027/ankieta-dla-rodzicow.html  i wypełnij ją już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *