Był sobie chłopiec. Miał na imię Michaś. Michaś mieszkał ze swoją Mamusią, ze swoim Tatusiem i ze swoim młodszym Braciszkiem. Mieszkali w pięknym domu i byli bardzo szczęśliwi. Michaś i jego Braciszek mieszkali razem w jednym pokoju, gdzie mieli wspólny stolik, wspólne biurko, wspólne szafki i pudła na zabawki. Mieli też wspólne łóżko. Było to jednak łóżko piętrowe. Michaś sypiał na górze, a jego młodszy Braciszek na dole – jak Paweł i Gaweł.

Michaś kładąc się do łóżeczka zabierał ze sobą swoją ulubioną przytulankę, małego, białego króliczka, a jego młodszy Braciszek, zabierał do łóżka swoją ulubioną podusię-milusię. Michaś swojego króliczka kładł na poduszce obok głowy, lub przytulał go mocno do siebie, dzięki czemu łatwiej było mu zasnąć. Młodszy Braciszek również przytulał się do swojej podusi-milusi.

Michaś i jego Braciszek często wołali swojego Tatę, aby ten przeczytał im książeczkę, albo opowiedział im bajkę. Michaś bardzo lubił, kiedy Tata siadał obok ich łóżka i czytał, lub kiedy stał obok i szeptał swoją opowieść wprost do jego ucha. Młodszy braciszek, również bardzo lubił opowieści na dobranoc.

Michaś najbardziej lubił, kiedy Tata pytał ich „o czym ma być dzisiejsza opowieść?”. Mógł wtedy sam zdecydować, o czym chce posłuchać. Mógł zdecydować, czy będzie to historia, o zwierzątkach, czy bajka o robociku, czy głównym bohaterem będzie chłopczyk, czy dziewczynka, a może jakaś wróżka, lub krasnoludek. Michaś mógł wybierać, czy ma to być bajka o przygodach małego kotka, płochliwej myszki, czy też o dzielnym piracie. Michaś miał wybór i bardzo to lubił. Lubił to również jego młodszy Braciszek.

Michaś i jego Braciszek bardzo lubili zasypiać przytuleni do swoich ulubionych przytulaków, kiedy wnętrze pokoju wypełniała opowieść płynąca z ust Taty. Dzięki tym opowieściom, ich sny były bardziej kolorowe, bardziej spokojne. Dzięki tym opowieściom, Michaś i jego młodszy Braciszek, byli bardzo szczęśliwi.

PS.

Jeśli Ty również opowiadasz swoim dzieciom bajki na dobranoc, jeśli Ty również masz dar snucia ciekawych opowieści, jeśli chciałbyś, aby twoje piękne historie zostały dostrzeżone, aby zostały opublikowane i wydane w ciekawym e-booku, teraz masz na to szanse. Więcej informacji na ten temat znajdziesz Tutaj.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *